Στις 3-4 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα κύκλος σεμιναρίου στο BASIC ERGON. Educational Instructor ήταν ο Δρ. Κωνσταντίνος Φουσέκης και οι κ. Μυλωνάς Κωνσταντίνος, κ. Βασίλης Κατσιαούνης και κ. Αγγελόπουλος Παύλος.
Μέλος της ομάδας του Φυσικοθεραπευτηρίου μας, η φυσικοθεραπεύτρια Antonia Baxevani, έλαβε μέρος στο σεμινάριο αυτό.
Το Ergon Technique είναι μια καινοτόμα μορφή εξειδικευμένης κινητοποίησης των μαλακών μορίων με ειδικό κλινικό εξοπλισμό.
Στο Φυσικοθεραπευτήριο Σπύρος Γιγουρτάκης εφαρμόζεται αυτή η θεραπευτική προσέγγιση σε διάφορα περιστατικά. Ένα από αυτά είναι ο Πρωταθλητής Πυγμαχίας Παύλος Δεμέτζος, ο οποίος παρακολουθεί πρόγραμμα αποκατάστασης έχοντας τενοντοπάθεια στην κατάφυση του Αχίλλειου Τένοντα.
![Ergon Technique Ergon Technique](https://www.gigourtakis.gr/wp-content/uploads/2018/11/4fb-860x478.png)