Ο κ. Γιγουρτάκης παρευρέθηκε στο 74ο Συνέδριο Ελληνικής Εταιρείας Χειρουργικής Ορθοπαιδικής και Τραυματολογίας που πραγματοποιήθηκε στις 10-13 Οκτωβρίου 2018 στην Αθήνα.
Στο επιστημονικό πρόγραμμα συμμετείχαν διακεκριμένοι ορθοπαιδικοί από την Ελλάδα και το εξωτερικό και συμπεριλήφθηκαν προφορικές και αναρτημένες επιστημονικές ανακοινώσεις. Ο κ. Γιγουρτάκης παρουσίασε μια ακόμα αναρτημένη επιστημονική ανακοίνωση.
Τέλος, τιμήθηκε και ο Hans Heinrich Pässler, για τη σημαντική συμβολή του στο χειρουργείο του γόνατος.
![74ο Συνέδριο Ελληνικής Εταιρείας Χειρουργικής Ορθοπαιδικής και Τραυματολογίας 74ο Συνέδριο Ελληνικής Εταιρείας Χειρουργικής Ορθοπαιδικής και Τραυματολογίας](https://www.gigourtakis.gr/wp-content/uploads/2018/11/15dfc5f0-baaf-11e8-81c9-1b431fd718bc-rimg-w526-h275-dcf1ede0-gmir.jpg)